Uudised

Õnnetused elektritõukeratastega on kasvamas

11.09.2020

Võrreldes eelmise aastaga on elektritõukeratastega toimunud liiklusõnnetuste arv kolmekordistunud. Kui mullu oli viis õnnetust, siis tänavu kaheksa kuuga on juhtunud juba 14 inimkannatustega õnnetust, selgus Politsei- ja Piirivalveameti statistikast. Kindlustusseltsid näevad elektritõukeratastega seotud õnnetuste kasvu nii liikluskindlustuse kui õnnetusjuhtumikindlustuse praktikast. Liikluskindlustuse fondi kahjuennetuse juhi Ülli Reimetsa hinnangul juhtuvad elektritõukeratastega õnnetused peamiselt siis, kui kiirus on liiga suur või ei arvestata teistega.

Loe edasi ›

Kõige rohkem saavad lapsed vigastusi kodus ja koolis

31.08.2020

Kõige rohkem saavad lapsed vigastusi kodus, kus juhtub 41 protsenti õnnetustest. Teisel kohal on kool või muu avalik hoone 17 protsendi ning kolmandal kohal spordiväljak 13 protsendiga. Nii selgus Tervise Arengu Instituudi uuringust, mida kinnitab ka kindlustusseltside õnnetusjuhtumikindlustuse praktika. Eesti Kindlustusseltside Liidu tegevjuhi Mart Jesse sõnul on mõistlik kooli alguses laste ja perega seotud riskid läbi mõelda ning tuletada lastele meelde liikluseeskirju ja võimalikke ohte kooliteel.

Loe edasi ›

Mart Jesse: riigikohtu dilemma: kas elatusmiinimumile vastav pension on väärikas?

03.08.2020

Pensionireformi õiguspärasust hinnates peab riigikohus vastama küsimusele, kui suurele riigi abile on Eesti kodanikul vanaduses õigus. Kired kohustusliku pensionisamba vabatahtlikuks muutmise ümber on praegu vaibunud, aga see ei pruugi kauaks nii jääda, sest muudatuste põhiseadusele vastamist hindama hakkava riigikohtu arutelu tuleb põnev. Muu hulgas peab riigikohus andma vastuse küsimustele, kui suurele riigi abile on Eesti kodanikul vanaduses õigus ja kas maksustamispõhimõtteid tohib muuta tagasiulatuvalt. Nende küsimuste vastused kujundavad Eesti elu aastakümneid.

Loe edasi ›

Tänasest kehtib uus liikluskindlustuse rohelise kaardi vorm

01.07.2020

Tänasest kehtib uus rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi vorm, mida nimetatakse roheliseks kaardiks. Edaspidi tuleb see printida valgele paberile, mitte enam rohelisele. Kindlustusandjad võivad nüüd väljastada rohelise kaardi elektrooniliselt pdf failina. Sellisel juhul tuleb see sõiduki kasutajal printida enne välisriiki sõitmist valgele paberile.

Loe edasi ›

Liiklusõnnetuses kannatanu ravikulu katab liikluskindlustus

26.06.2020

Kui liiklusõnnetuses saab inimene või talle kuuluv koduloom viga, siis nende ravikulu katab liikluskindlustus. Mullu hüvitasid kindlustusandjad ravikulusid 4,1 miljoni euro ulatuses.

Loe edasi ›

Parkimisõnnetuste arv on jätkuvalt kasvamas

19.06.2020

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt oli möödunud aastal 13 tuhat parkimisega seotud õnnetust ning nende osakaal kõikidest liikluskindlustusjuhtumitest kasvas 8 protsenti võrreldes ülemöödunud aastaga. Kui mullu oli parkimisõnnetuste osakaal 39 protsenti, siis eriolukorra ajal aprillis kasvas see 44 protsendini.

Loe edasi ›