Uudised

Liiklusõnnetuste kurb rekord: viie kuuga 14 800 juhtumit

22.06.2022

Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on tänavu viie kuuga toimunud Eestis 14 800 liikluskindlustuse juhtumit kogukahjuga 30 miljonit eurot. See on läbi aegade suurim liiklusõnnetuste arv sel perioodil. LKF-i kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul on tänavu viie kuuga ületatud varasem õnnetuste rekord tuhande võrra. „Aasta alguses mõjutas liiklusõnnetuste kasvu lumine ja jäine talv, kuid ka kevadkuudel juhtus rohkem õnnetusi võrreldes varasemate aastatega,“ ütles Reimets.

Loe edasi ›

Liiklusõnnetust vormistab digitaalselt juba viiendik autojuhte

04.06.2022

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) uut digitaalset liiklusõnnetuse teadet on esimese kuu jooksul kasutanud pea 1000 avariisse sattunud autojuhti ja sellega on vormistatud 600 liikluskindlustuse juhtumit. Rakendus töötab veebilehel avarii.lkf.ee eesti, vene ja inglise keeles ning seda saavad kasutada kõikide kindlustusseltside kliendid.

Loe edasi ›

Kindlustuskelmid jäävad hüvitisest ilma

28.05.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel avastati mullu 474 kindlustuspettust, millega üritati välja petta üle ühe miljoni euro. 63 protsenti kelmidest jäid hüvitisest ilma ja 30 protsendil juhtudest vähendati hüvitist. Kindlustusseltsid tegid üheksa kindlustuskelmuse kohta politseile avalduse  kriminaalmenetluse alustamiseks. EKsL-i kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul toob kindlustuspettus tavapäraselt kaasa hüvitisest ilmajäämise. „Tihti ei teata, et kindlustusandja petmine võib kaasa tuua ka kriminaalmenetluse. Tagajärjest teada saades loobuvad mõned kelmid ise hüvitisest,“ ütles Reimets.

Loe edasi ›

Mootorrattaõnnetuse kahju on keskmisest avarii kahjust veerandi võrra suurem

20.05.2022

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) andmeil juhtus mullu 123 mootorrattaga põhjustatud liiklusõnnetust, mille keskmine kahju oli 2270 eurot ja kogukahju 280 tuhat eurot.

Loe edasi ›

6. mail on LKF-i/EKsL-i kontor suletud

05.05.2022

Reedel, 6. mail on meie klienditeenindus suletud. Oleme kogu kollektiiviga majavälisel koolitusel. Palun saatke e-kiri aadressil lkf [at] lkf.ee või info [at] eksl.ee. Vastame teile esimesel võimalusel.   Lugupidamisega Eesti Liikluskindlustuse Fond Eesti Kindlustusseltside Liit

Loe edasi ›

Torulekete arv on kodudes kasvamas

30.04.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu statistika kohaselt hüvitas kindlustus mullu kodude  taastamiseks 33 miljonit eurot. Koduga seotud kindlustusjuhtumeid oli kokku 18 tuhat ja pooled neist põhjustasid torulekked, mille kogukahju oli 15 miljonit eurot. Kindlustusseltside liidu kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul on torulekete arv viimase viie aastaga kasvanud kaks korda. „Sageli põhjustavad toru purunemist rõhu muutused, ehitusvead, väsimuspurunemine ning väliskeskkonna halb mõju nagu pidev niiskus või toru külmumine. Metalltorude peamine lekke põhjus on korrosioon ehk roostetamine,“ ütles Reimets.

Loe edasi ›