Uudised

6. mail on LKF-i/EKsL-i kontor suletud

05.05.2022

Reedel, 6. mail on meie klienditeenindus suletud. Oleme kogu kollektiiviga majavälisel koolitusel. Palun saatke e-kiri aadressil lkf [at] lkf.ee või info [at] eksl.ee. Vastame teile esimesel võimalusel.   Lugupidamisega Eesti Liikluskindlustuse Fond Eesti Kindlustusseltside Liit

Loe edasi ›

Torulekete arv on kodudes kasvamas

30.04.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu statistika kohaselt hüvitas kindlustus mullu kodude  taastamiseks 33 miljonit eurot. Koduga seotud kindlustusjuhtumeid oli kokku 18 tuhat ja pooled neist põhjustasid torulekked, mille kogukahju oli 15 miljonit eurot. Kindlustusseltside liidu kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul on torulekete arv viimase viie aastaga kasvanud kaks korda. „Sageli põhjustavad toru purunemist rõhu muutused, ehitusvead, väsimuspurunemine ning väliskeskkonna halb mõju nagu pidev niiskus või toru külmumine. Metalltorude peamine lekke põhjus on korrosioon ehk roostetamine,“ ütles Reimets.

Loe edasi ›

Liiklusõnnetust saab nüüd vormistada mugavalt mobiilis

21.04.2022

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) avas uue kindlustusturu ülese veebirakenduse, mille abil saab vormistada liiklusõnnetusi mobiiltelefonis paberivabalt. Rakendus töötab veebilehel avarii.lkf.ee eesti, vene ja inglise keeles. Seda on võimalik kasutada kõikide kindlustusseltside klientidel.

Loe edasi ›

Välismaa sõidukiga tekitatud kahju saab kannatanule hüvitatud

08.04.2022

Kui välismaa sõidukiga põhjustatakse Eestis liiklusõnnetus, siis kannatanule hüvitatakse kahju tavapärases korras. Selliseid liikluskindlustuse juhtumeid oli mullu 556. Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul esitatakse viimasel ajal sagedamini küsimusi välismaa sõidukite kohta, kuna tänavapildis kohtab aina enam Ukraina ja Venemaa registrimärgiga autosid. „Kui kahju põhjustatakse välismaa sõidukiga Eestis, siis kannatanu saab kahju hüvitatud igal juhul. Sõltumata sellest, mis seltsi kindlustus oli kahju põhjustajal või puudus kindlustus sootuks.“

Loe edasi ›

Kindlustusturg taastus koroonaeelsele tasemele

01.04.2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel koguti mullu 486 miljonit eurot kindlustusmakseid, millest 400 miljonit moodustas kahjukindlustus ja 86 miljonit eurot elukindlustus. Kindlustusturul kasvas enim kodukindlustus ja tööandja ravikindlustus. Kindlustusseltside liidu tegevjuhi Mart Jesse hinnangul olid eelmise aasta märksõnadeks kindlustusturu taastumine koroonaeelsele tasemele ja kogumispensionide reformi lõpuleviimine.

Loe edasi ›

Venemaal ja Valgevenes esineb sanktsioonide tõttu tõrkeid reisikindlustusega

16.03.2022

Eesti Kindlustusseltside Liit hoiatab, et seoses Venemaa ja Valgevene finantssektorile kehtestatud sanktsioonidega võib nendes riikides esineda tõrkeid reisikindlustusega. Kuna pankadevahelised arveldused on häiritud, võivad kohalikud raviasutused nõuda tasumist sularahas ja ei pruugi aktsepteerida Eesti kindlustusandjate garantiikirju.

Loe edasi ›