Uudised

Kihutamise tõttu juhtub üha rohkem liiklusõnnetusi

18.06.2021

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt registreeriti maikuus 2570 liikluskindlustusjuhtumit, mida on 30 protsendi võrra rohkem võrreldes eelmise aasta maiga. LKF-i kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul on tänavu liiklusõnnetuste arv taastunud koroonakriisieelsele tasemele. „Kui piirangute ajal liiklussagedus vähenes, siis tühjematel teedel tõusid sõidukiirused. Kasvas kokkupõrgete ja teelt väljasõitude osakaal, sest kihutades kaotati auto üle kontroll,“ ütles Reimets.

Loe edasi ›

Liikluskindlustuse hind on kahe aastaga vähenenud veerandi võrra

17.05.2021

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt langes liikluskindlustuse keskmine aastamakse 108 eurole tänavu esimeses kvartalis. Kaks aastat tagasi oli see 145 eurot. Seega on liikluskindlustuse hind kahe aastaga odavnenud 26 protsenti.  

Loe edasi ›

Pooled kindlustuspettustest on seotud liiklusõnnetustega

02.05.2021

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmeil toimus mullu 470 kindlustuspettust, millest pooled olid seotud liiklusõnnetustega. 43 protsenti oli vabatahtliku sõidukikindlustuse kelmusi, liikluskindlustuse kelmused vähenesid 16 protsendile. Kindlustuselt üritati välja petta kokku 1,6 miljonit eurot.

Loe edasi ›

Kindlustuslepitajate ja vahekohtunike konkurss

28.04.2021

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) kutsub osalema kindlustuslepitajate ja vahekohtunike konkursil. Kindlustuslepitaja ülesanded

Loe edasi ›

Kodukindlustuse suurimad kahjutekitajad on torulekked ja õnnetused seadmetega

16.04.2021

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) statistika kohaselt oli mullu 30 tuhat kodukindlustuse kahjujuhtumit, millest kolmandiku põhjustasid torulekked. Kindlustatud kodudes toimus 9070 toruleket, mille kogukahju oli 13,3 miljonit eurot. Torulekete arv on kasvanud kolme viimase aastaga ligi 75 protsenti. Sagenenud on ka õnnetused kodutehnika ja seadmetega nagu nutitelefon või sülearvuti.

Loe edasi ›

Seltsid uuendasid kodukindlustuse head tava

09.04.2021

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) uuendas kodukindlustuse hea tava, et see oleks kooskõlas kodukindlustuse arengutega ning aitaks kliendil paremini mõista kodukindlustuse praktikat. Möödunud aastal maksid kindlustusandjad 33 miljonit eurot kodukindlustuse hüvitisi. Seda on 8 protsenti enam kui aasta varem.

Loe edasi ›