Liiklusõnnetuste kurb rekord: viie kuuga 14 800 juhtumit

22.06.2022

Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt on tänavu viie kuuga toimunud Eestis 14 800 liikluskindlustuse juhtumit kogukahjuga 30 miljonit eurot. See on läbi aegade suurim liiklusõnnetuste arv sel perioodil.

LKF-i kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul on tänavu viie kuuga ületatud varasem õnnetuste rekord tuhande võrra. „Aasta alguses mõjutas liiklusõnnetuste kasvu lumine ja jäine talv, kuid ka kevadkuudel juhtus rohkem õnnetusi võrreldes varasemate aastatega,“ ütles Reimets.

Reimets hoiatas, et suvekuudel kasvab liiklejate arv ja suureneb sõidukiirus. „Võrreldes ülejäänud aastaga juhtub suvekuudel sagedamini kokkupõrkeid möödasõidul, teelt väljasõite, jalgratturile kahju tekitamist ja õnnetusi parkimisel. Enim liiklusõnnetusi juhtub tööpäevadel ajavahemikus 12-13 ja kell 16-18, nädalavahetustel aga laupäeval kell 12-15,“ selgitas Reimets ning toonitas, et ohutuks liiklemiseks on vaja valida sobiv sõidukiirus ja sõita kaine peaga.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul on jaanipäevale eelneval ajal liiklus väga rahutu. „Igal aastal on juunikuus näha liiklusõnnetuste kasvu, olgu selle põhjuseks koolide lõpetamised, suvekontserdid või viimased ostud kaubanduskeskustes enne pidustusi. Avarii oht on suur, kui ühel ajahetkel koondub palju autosid väiksesse piirkonda,“ märkis Veilberg.

Kui on juhtunud liiklusõnnetus, siis seda saab nutitelefonis mugavalt sündmuskohal vormistada digiteatega avarii.lkf.ee. Rakendus töötab eesti, vene ja inglise keeles ning seda saavad kasutada kõikide kindlustusseltside kliendid.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Kati Varblane
LKF-i kommunikatsioonijuht
tel 667 0517, 516 9152
e-post kati.varblane [at] lkf.ee
www.lkf.ee
www.kindlustame.ee