Eraravikindlustuse hoogne kasv jätkub

22.02.2023

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) statistika kohaselt tegid mullu 1260 tööandjat täiendava ravikindlustuse, kindlustades kokku 48 400 töötajat. Lepingute arv kasvas aastaga 52 protsenti ja kindlustatud töötajate arv suurenes 72 protsenti.

Kindlustusseltside liidu juhi Mart Jesse sõnul jätkub eraravikindlustuse hoogne kasv. „Tihtipeale on riiklikult rahastatud raviteenustele pikad järjekorrad. Seetõttu sõlmib üha rohkem tööandjaid oma töötajate kaitseks ravikindlustuse lepingu, mis tagab neile kiirema juurdepääsu eriarstiabile ning katab ka hambaravi, psühholoogilist nõustamist ja muid raviteenuseid. Täiendav ravikindlustus on osutunud praktikas vajalikuks ja ühtlasi on kõrgelt hinnatud osa töötajate motivatsioonipaketist,“ selgitas Jesse.

2022. aastal maksti tööandja ravikindlustuse hüvitisi kokku 13,5 miljonit eurot.

Jesse hinnangul täiendab tööandja ravikindlustus hästi riiklikku ravikindlustust. „Kindlasti on vajalik arutelu 400-eurose maksuvabastuse piirmäära tõstmise üle, sest kõrge inflatsiooni tõttu on kuus aastat tagasi kehtestatud piirmäär ajale jalgu jäänud. Lisaks tööandjatele ja töötajatele saaks suuremast piirmäärast kasu ka riigi rahakott, sest tööandja ravikindlustus kergendab Haigekassa eelarve olukorda,“ ütles Jesse.

Alates 2018. aastast kehtib tööandjatele maksuvabastus eraravikindlustuse kindlustusmaksetele kuni 400 eurot töötaja kohta aastas. Üle selle piirmäära rakendub erisoodustusmaks.

Eesti kindlustusturul pakuvad tööandja ravikindlustust BTA, ERGO, PZU, Seesam, If Kindlustus ning möödunud aastal alustas ka LHV Kindlustus.

LHV Kindlustuse isiku- ja tervisekindlustuse tootejuhi Annika Alasi sõnul peavad töötajad ja tööandjad tervise eest hoolitsemist aina tähtsamaks ning mõlemad on valmis sellesse rahaliselt panustama. „Vajadus hambaravi ja eriarstiabi järgi on alati suur olnud, viimasel ajal kasvab järjest huvi ka vaimse tervise teenuste järgi. Lisaks pakume oma suuremates pakettides võimalust kindlustada kriitilistest haigustest tulenevate ootamatute kulude vastu,“ ütles Alasi.

EKsL on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust, samuti analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

Kati Varblane
Kindlustusseltside liidu kommunikatsioonijuht
tel 667 1800, 516 9152
e-post kati.varblane [at] eksl.ee
www.eksl.ee